Instalacja rozdzielni elektrycznej

Rozdzielnia elektryczna zwana też centralnym punktem instalacji, służy do rozdzielania energii elektrycznej na danej instalacji elektrycznej. Połączone są w niej obwody z urządzeniami sterującymi np. włącznik z przekaźnikiem na podstawie odpowiedniego napięcia znamionowego, montowana jest w każdym budynku posiadającym instalacje elektryczną. Funkcję ochronną w instalacji elektrycznej stanowią bezpieczniki zamontowane w rozdzielni.

Bezpieczniki powinny zadziałać w takich przypadkach jak: - wartość prądu płynącego przez bezpiecznik przekroczy bezpieczną wartość, - w instalacji elektrycznej wystąpi zwarcie związane np. z uszkodzeniem urządzenia elektrycznego, - w przypadku podłączenia zbyt dużej ilości odbiorników w obwodzie. Bezpieczniki dzielimy na: - Bezpieczniki topikowe- w przypadku występującego problemu na instalacji, którą zabezpiecza wyskakuje oczko wskaźnikowe, w które jest wyposażony. Po usunięciu usterki bezpieczniki topikowe należy wymienić na nowe. - wyłączniki nad-prądowe (nad miarowo-prądowe)- charakteryzują się tym, że dzięki nim można szybko włączyć naprawiony obwód.

Całe okablowanie zasilające poszczególne urządzenia podłączone do instalacji od rozdzielni wychodzi z elementu zwanego licznikiem. Kable w każdej rozdzielni mają odpowiedni przekrój i kolor: - Przewód ochronny (PE)- jest koloru żółto- zielonego. - Przewód neutralny (N) zwany także przewodem "zerowym" jest koloru jasnoniebieskiego. - Przewód fazowy (L1,L2,L3) jest koloru brązowego lub czarnego. Nasza firma specjalizuje się w montażu, konserwacji czy też serwisie rozdzielni elektrycznych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu na rynku elektrycznym gwarantujemy niezawodność naszych instalacji elektrycznych oraz bezpieczeństwo otoczenia. Nie czekaj zleć podłączenie rozdzielni elektrycznej fachowcom.

Szukasz kogoś, kto zajmie się montażem instalacji elektrycznej? Chciałbyś mieć pewność, że zlecona praca zostanie wykonana szybko i sprawnie? Zależy Ci na wysokiej jakości usługach w rozsądnej cenie? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że nie zostawimy Cię bez pomocy! Dołożymy wszelkich starań, by rozwiązać Twój problem. Nie znalazłeś w naszej ofercie usługi, która Cię interesuje? Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość jej wykonania. EK Instal – specjaliści od instalacji elektrycznych. Zapraszamy do współpracy! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wypełnij formularz kontaktowy,
zadzwoń tel.: (+48) 533 423 003 lub napisz e-mail: biuro@ekinstal.pl

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać temat.
Proszę wpisać poprawny numer telefonu.
Proszę wpisać treść wiadomości.
Musisz zaakceptować warunki.